Uroczysty apel

W dniu 27 maja 2018 r. w Mołodyczu odbyła się  uroczystość związana z  przekazaniem przez, Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu  mł. bryg. Krzysztofa Kowala. Aktu włączenia Mołodyckiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, zaś pozostali mieszkańcy świętowali  wspólnie z strażakami  Dzień Mołodycza.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem jednostek OSP z terenu Gminy Wiązownica z pod Remizy  do kościoła parafialnego w Mołodyczu. Gdzie  msze św. w intencji strażaków odprawił, ks. Jerzy Kopeć i ks. Andrzej Kuzio – proboszcz parafii Mołodycz.
Po uroczystej mszy św. Strażacy,  goście i orkiestra OSP z Pruchnika  przejechali na plac szkolny. Gdzie odbyła się główna część uroczystości, związana z włączeniem Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mołodyczu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, oraz odznaczenie strażaków za zasługi dla pożarnictwa.
Tego dnia na placu szkolnym nie zabrakło także przyjaciół i sympatyków OSP Mołodyczu.